Forum Forum o Yorkach Strona Główna

Forum o Yorkach
Yorki, Yorki i tylko Yorki...
 

Walka z kleszczami!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o Yorkach Strona Główna -> Zdrowie...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nicnic
Szczeniak



Dołączył: 14 Paź 2017
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:11, 14 Paź 2017    Temat postu: Walka z kleszczami!

Witam wszystkich 😊
Jeżeli ten temat był już poruszany to przepraszam i proszę o link😊

Powiedzcie jak zabespieczacie swoje psy przed kleszczami?
I w jakich miesiącach to robicie?

Mój wet radzi zabespieczac praktycznie cały rok z wyjątkiem grudnia i stycznia choć na swoją odpowiedzialność

Tabletki? Krople? Obroża?

Jestem właścicielka 6mies malucha
Do tej pory zabespieczałam go kroplami które kupowałam u weterynarza
Mały miał tylko 1 małego wbitego kleszcza, którego usunęłam bardzo szybko, nie zdążyło się to cholerstwo nawet za mocno przyczepić ( złapał podczas porannego spaceru nad jeziorem) i jednego pelzajacego

Okropnie się brzydzę I boję tego robactwa. A najbardziej chorób które mogą nam i zwierzakom zafundować 😒


Powiedzcie mi jak to u was wygląda? Czym zabespieczacie I z jakimi efektami? Co byście mi polecili?

Stosować nadal krople?
jeśli tak, to jakiej firmy?
czy może tabletki takie na 1 lub 3 mies?

Jeśli chodzi o obroże to u nas się nie sprawdzi, bo czasami psiak śpi z nami co jest podczas stosowania takich obroż nie wskazane, a po 2 nie może znieść obecności obroży po prostu stara się ją ściągnąć (lata ociera się o ściany meble drapie się nie pasuje mu to zupełnie 😉 )

O tych tabletkach dość dużo dobrych opinii słyszałam ale niestety też czytałam o zgonach I uszkodzeniach wątroby ( w pewnych raportach gdzie wyróżniono wskaźnik zachorowań poszczególnych ras, YT miały wysoką notę, choć nie wiem czy wynika to rzeczywiście z ilości zachorowań czy po prostu z popularności tej rasy)

Więc już sama się wiem co myśleć, wet poleca, ojciec naszego malucha też zabespieczany jest tabletką w najgorszych okresach kleszczowych czyli wiosna i jesień... Nic złego się nie działo.

Mam nadzieję że coś poradzicie Smile

Dzięki. Miłego dnia Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o Yorkach Strona Główna -> Zdrowie... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxBlue v1.0 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin